Jakie etui wybrać

Wybór etui to coraz bardziej skomplikowane zadanie. Mnogość kolorów, rodzajów, rozmiarów i poziomów ochrony jest tak ogromna, że naprawdę odnalezienie się w tym gąszczu stanowi nie lada wyzwanie. Jeśli chcesz uniknąć problemów to po pierwsze przeczytaj ten poradnik, a po drugie zawsze możesz zdać się na nas - w końcu jesteśmy ekspertami w ochronie telefonów i chętnie podzielimy się z Tobą naszą wiedzą. Jeśli nie wiesz jakie etui wybrać, zapraszam Cię do lektury ;)

W pierwszej kolejności zacznij od rozpoznania potrzeb i preferencji. Czemu ma służyć założenie etui? Z pewnością ochronie, lecz ochrona nie jedno ma imię. 

Zastanów się czy etui ma być kolorowe, przyciągać uwagę i stanowić element stylizacji, czy ma być jak najmniej widoczne i wręcz spajać się z obudową?

Kolejna kwestia, na ile w Twoim odczuciu może powiększać/pogrubiać telefon? Zasada jest prosta - im więcej gumy, silikonu, tworzywa tym etui lepiej absorbuje uderzenia, ale to przekłada się zarówno na wagę jak i na ergonomiczność obudowy. Są zwolennicy i przeciwnicy pogrubianych etui

Ostatnia decyzja odnosi się do materiału z jakiego ma być wykonane etui. Czy ma być twarde, czy miękkie. Najpopularniejsze tworzywa to silikon, termoplastyczny poliuretan (TPU), polycarbon (PC), połączenie poliuretanu z drewnem lub aluminium oraz połączenie poliuretanu (TPU) z polycarbonem (PC). 

 

Materiał: SILIKON Materiał: TPU Materiał: TPU + Bambus
Materiał: SILIKON Materiał: TPU Materiał: TPU + PC

 

W tym momencie powinieneś ustalić swoje preferencje i potrzeby. Uważam, że preferencje powinny odnosić się do wyglądu, a potrzeby do poziomu ochrony. 

Jeśli pracujesz w branży budowlanej, albo non-stop się przemieszczasz, a w wolnym czasie uprawiasz sport to dobrze aby telefon był bardzo solidnie zabezpieczony grubszym etui np. Spigen

W ciągu dnia siedzisz przy biurku, a w wolnym czasie spacerujesz, czytasz książki i chodzisz do teatru? Możesz sobie pozwolić na któreś z silikonowych lub bambusowych etui iS. Pokrowce iS zapewniają idealny balans pomiędzy ochroną, estetycznym wyglądem i minimalnym wpływem na wymiary telefonu.

Jeśli dalej nie możesz zdecydować jaki etui będzie dla Ciebie najlepsze, napisz do nas. Daj znać czym się zajmujesz, co robisz w wolnym czasie i czy etui ma podkreślać Twoją wyjątkowość czy po prostu solidnie chronić telefon. Przygotujemy dla Ciebie 3 najlepsze propozycje z naszymi rekomendacjami :)

Zastanawiasz się jak nagrać film telefonem?

Pobierz totalnie ZA DARMO nasz ebook (kliknij aby pobrać)

80 stron praktycznych porad i wskazówek 

Obserwuj nas na bieżąco!

Instagram Facebook  YouTube