Jak działa gimbal

Gimbal to urządzenie stabilizujące kamerę telefonu. W odróżnieniu od steadicama czyli stabilizatora, który jest rozwiązaniem czysto mechanicznym korzystającym z systemu przeciwwagi, gimbal izoluje kamerę od drgań operatora/otoczenia nie tylko mechanicznie ale również (głównie) przy użyciu wbudowanych silniczków. Dzięki gimbalowi jesteśmy w stanie uzyskać bardzo płynne ujęcia, nawet przy bardzo szybkim ruchu na nierównym podłożu. Gimbale dzielimy na jednoosiowe, dwuosiowe i trójosiowe, to że gimbal jest trzyosiowy oznacza, że kamera, która jest na nim zamontowana jest stabilizowana w osiach „X” (roll), „Y” (tilt lub pitch) oraz „Z” (pan), gimbale dwuosiowe stabilizują jedynie osie X i Y, z kolei jednoosiowe tylko oś Y.

 

Gimbal Feiyu Tech SPG do telefonu

 

Nie jest żadną tajemnicą, że najlepszy efekt daje gimbal ze stabilizacją trójosiową. Większość gimbali dostępnych na rynku pozwala na edycję parametrów przy użyciu aplikacji mobilnych. Dzięki temu wygodnemu rozwiązaniu możemy w kilka sekund zmienić moc silników, która jest uzależniona od urządzenia zamontowanego na gimbalu, prędkość obrotu w konkretnej osi, deadbandy (czyli progi reakcji gimbala na wychylenie osi), czy też w niektórych przypadkach przełączyć się w tryb poruszania gimbalem przy użyciu urządzenia z zainstalowaną aplikacją. Ważnym parametrem, który warto sprawdzić przed zakupem gimbala jest jego ładowność czyli największa waga urządzenia, które możemy zamontować na stabilizatorze. Oprócz wagi gimbale mają ograniczenia w postaci minimalnych oraz maksymalnych rozmiarów urządzenia, które chcemy na nich zamontować. Gimbale są stosunkowo świeżym produktem na rynku, jednak dzięki ich funkcjonalności oraz prostocie obsługi (po wstępnym wyważeniu polegającym na ustawieniu kamery/telefonu tak aby była możliwie jak najbardziej stabilna wystarczy włączyć silniki, które zrobią całą resztę) zyskują na popularności z dnia na dzień. Profesjonalny dron nie ma prawa bytu jeżeli nie posiada gimbala, a rynek stabilizacji do urządzeń mobilnych rozwija się w zawrotnym tempie podpatrując profesjonalne rozwiązania z gimbali przeznaczonych do dużych, filmowych kamer.

 

Zastanawiasz się jak nagrać film telefonem?

Pobierz totalnie ZA DARMO nasz ebook (kliknij aby pobrać)

80 stron praktycznych porad i wskazówek 

 

 

W ofercie iScratch posiadamy pięć gimbali firmy Feiyu-Tech, dwa modele przeznaczone do kamer sportowych:

 

 

Gimbal Feiyu Tech G5 do kamery sportowej
Feiyu-Tech G5 – ręczny gimbal, który doskonale sprawdzi się dla vlogerów używających kamer typu GoPro Feiyu-Tech WG2 – wodoodporny gimbal spełniający oczekiwania najbardziej wymagających pasjonatów sportów ekstremalnych, umożliwiający montaż na kasku, nadgarstku oraz wielu innych miejscach dzięki mocowaniom akcesoryjnym

 

 

Oraz trzy gimbale do smartfonów:

 

 

Feiyu-Tech SPG – flagowy model Feiyu wykonany z wysokiej jakości stopu aluminium wyposażony w rękojeść, która dla bezpieczeństwa została pokryta antypoślizgowym silikonem.

Feiyu-Tech Vimble 2 -  podstawowy model stabilizacji do smartfonów  wyposażony w rączkę z wielofunkcyjnymi przyciskami oraz teleskopowy selfie stick

Zhiyun Smooth 4 - najnowszy i najbardziej zaawansowany gimbal ręczny. Mnogość funkcji, a przede wszystkim niespotykane do tej pory w tej klasie urządzeń pokrętło do regulowania ostrością to pierwszy krok w stronę profesjonalnego nagrywania. Feiyu-Tech SPG Plus - stabilizator dla prawdziwych pasjonatów  mobilnego filmowania.  Podwójny uchwyt i trzyosiowa stabilizacja gwarantuje  nieznaną dotąd jakość  filmów kręconych telefonem.

 

Zastanawiasz się jak nagrać film telefonem?

Pobierz totalnie ZA DARMO nasz ebook (kliknij aby pobrać)

80 stron praktycznych porad i wskazówek 

 

 

Aby zobrazować korzyści płynące z użytkowania z gimbala załączamy porównanie materiału nagranego smartfonem „z ręki” z tym samym ujęciem z wykorzystaniem Feiyu Tech SPG.

 

 

Jeśli nie jesteś pewny czy gimbal przypadnie Tobie do gustu, zawsze możesz skorzystać z naszej usługi wypożyczalni i przetestować wybrany sprzęt :)

Przejdź do wypożyczalni 

 

Tutorial - jak wyważyć gimbala TUTAJ

Zobacz jakie filmy nagraliśmy iPhonem i gimbalem Feiyu-Tech SPG z naszych ostatnich wyjazdów

 

Filipiny // Wyspa Panglao // Marzec 2018

Chorwacja // Wyspa KRK // Maj 2018

Włochy // Mediolan // Maj 2018

 

Zastanawiasz się jak nagrać film telefonem?

Pobierz totalnie ZA DARMO nasz ebook (kliknij aby pobrać)

80 stron praktycznych porad i wskazówek 

Obserwuj nas na bieżąco!

Instagram Facebook  YouTube